Newport & District Table Tennis League
A sport for all ages
LeagueTables
Singles Competitions
Cup Competitions
Fixtures



 
  Newport & District Table Tennis League
 
 
Fixtures Season 2019 - 2020
Division 1
  TEAM 08/10/2019 15/10/2019 22/10/2019 29/10/2019 05/11/2019 12/11/2019 19/11/2019 26/11/2019 03/12/2019 10/12/2019 17/12/2019 07/01/2020 14/01/2020 21/01/2020 28/01/2020
1 108ers 8h 7a 6h 5a 4h 3a 2h 8a 7h 6a 5h 4a 3h 2a 8h
2 Franks Rejects 7h 6a 5h 4a 3h 8h 1a 7a 6h 5a 4h 3a 8a 1h 7h
3 Howling Dragons 6h 5a 4h 7a 2a 1h 8a 6a 5h 4a 7h 2h 1a 8h 6h
4 JG Rovers 5h 8a 3a 2h 1a 6h 7a 5a 8h 3h 2a 1h 6a 7h 5h
5 PR Wanderers 4a 3h 2a 1h 8a 7h 6a 4h 3a 2h 1a 8h 7a 6h 4a
6 R & M 3a 2h 1a 8h 7a 4a 5h 3h 2a 1h 8a 7h 4h 5a 3a
7 The Dons 2a 1h 8a 3h 6h 5a 4h 2h 1a 8h 3a 6a 5h 4a 2a
8 DPD 1a 4h 7h 6a 5h 2a 3h 1h 4a 7a 6h 5a 2h 3a 1a
 
  TEAM 04/02/2020 11/02/2020 18/02/2020 25/02/2020 03/03/2020 10/03/2020 17/03/2020 24/03/2020 31/03/2020 07/04/2020 14/04/2020 21/04/2020 28/04/2020 05/05/2020 12/05/2020
1 108ers 7a 6h 5a 4h 3a 2h These week are reserved for Cup and Tournament matches.
2 Franks Rejects 6a 5h 4a 3h 8h 1a
3 Howling Dragons 5a 4h 7a 2a 1h 8a
4 JG Rovers 8a 3a 2h 1a 6h 7a
5 PR Wanderers 3h 2a 1h 8a 7h 6a
6 R & M 2h 1a 8h 7a 4a 5h
7 The Dons 1h 8a 3h 6h 5a 4h
8 DPD 4h 7h 6a 5h 2a 3h
 
DIVISION 2
  TEAM 08/10/2019 15/10/2019 22/10/2019 29/10/2019 05/11/2019 12/11/2019 19/11/2019 26/11/2019 03/12/2019 10/12/2019 17/12/2019 07/01/2020 14/01/2020 21/01/2020 28/01/2020
1 Golden Oldies 8h 7a 6h 5a 4h 3a 2h 8a 7h 6a 5h 4a 3h 2a 8h
2 DW Argyle 7h 6a 5h 4a 3h 8h 1a 7a 6h 5a 4h 3a 8a 1h 7h
3 Monmouth 6h 5a 4h 7a 2a 1h 8a 6a 5h 4a 7h 2h 1a 8h 6h
4 PD Hotspur 5h 8a 3a 2h 1a 6h 7a 5a 8h 3h 2a 1h 6a 7h 5h
5 TA Albion 4a 3h 2a 1h 8a 7h 6a 4h 3a 2h 1a 8h 7a 6h 4a
6 Wiff Waffs 3a 2h 1a 8h 7a 4a 5h 3h 2a 1h 8a 7h 4h 5a 3a
7 RS Saints 2a 1h 8a 3h 6h 5a 4h 2h 1a 8h 3a 6a 5h 4a 2a
8   1a 4h 7h 6a 5h 2a 3h 1h 4a 7a 6h 5a 2h 3a 1a
 
  TEAM 04/02/2020 11/02/2020 18/02/2020 25/02/2020 03/03/2020 10/03/2020 17/03/2020 24/03/2020 31/03/2020 07/04/2020 14/04/2020 21/04/2020 28/04/2020 05/05/2020 12/05/2020
1 Golden Oldies 7a 6h 5a 4h 3a 2h These week are reserved for Cup and Tournament matches.
2 DW Argyle 6a 5h 4a 3h 8h 1a
3 Monmouth 5a 4h 7a 2a 1h 8a
4 PD Hotspur 8a 3a 2h 1a 6h 7a
5 TA Albion 3h 2a 1h 8a 7h 6a
6 Wiff Waffs 2h 1a 8h 7a 4a 5h
7 RS Saints 1h 8a 3h 6h 5a 4h
8   4h 7h 6a 5h 2a 3h






Division 1 Team Name Player 1 Player 2 Player 3
1 108ers Granville Thomas Matt Squires  
2 Franks Rejects John Henry Frank Hillier Gary Aviss
3 Howling Dragons Paul Griffiths Marcus Shipley  
4 JG Rovers Julie Daltrey George Anastasov  
5 PR Wanderers Pete Gardner Roland Whaite  
6 R & M Reg Smith Mike Watts  
7 The Dons Chris Boswell John Evans Steve Perrett
8 DPD Richard Maher Nikola Popovic Dale Stevens
         
Division 2 Team Name Player 1 Player 2 Player 3
1 Golden Oldies Chris Monnelle Steven Edwards  
2 DW Argyle Wayne Manship David Hawkins  
3 Monmouth Helen Levey Peter Short  
4 PD Hotspur Phil Yapp Dave McIntosh  
5 TA Albion Trevor Puw Tony Evans  
6 Wiff Waffs Jonathan Greensmith Bill Evans Iestyn Short
7 RS Saints Steve Jennings Richard Hannam Steve Perrett
 
   
   




Home
News and Events
Competitions
Hall of Fame
Photos
Privacy Policy